איך לאהוב את בן זוגך למרות ההרגלים המעצבנים שלו

כשאתה יוצא עם מישהי, להיות אתה עצמך היא האסטרטגיה הטובה ביותר. אבל עכשיו, אחרי שכבר ביססת את הקשר, אתה מניח בצד את הדרכים הנעימות לטובת פיזור הגרביים ליד המיטה, והשארת כוס הקפה על שולחן הסלון, ללא תחתית.

אנוכיות הורסת מערכות יחסים. ברגע שחיים בזוגיות, ההרגלים פורצים גבולות. אם אתה שונא לעשות כלים, או לא אכפת לך להיות מרושל; אם אתה רוצה להישאר ער עד מאוחר בלילה, ולקום מאוחר בבוקר, אתה חשוף הרבה יותר לכל הדברים המעצבנים שאף פעם לא נתת עליהם את הדעת. אך ניתן ללמוד לאהוב את עצמך והרגליך, ולחיות בשלום בזוגיות, עם או למרות התכונות המעצבנות.

להבין למה ההרגלים מעצבנים

כשאת מועדת על נעליים שאינן מונחות במקומן, המטרד מובן במקרה הטוב, ותגובתך יכולה להיות בעיטות מכוונות, במקרה הפחות טוב. במקרה קיצוני המעשה עשוי להזכיר לך אירועים אחרים וכל מה שקרה במערכות יחסים מהן נפגעת. אך מערכת האמונות שלך השתנתה מאז הילדות, ואינה מתאימה ממש להיום. כשתחשבי על זה מעט יותר לעומק, תביני שהרוגז אינו מופנה כלפי בעלך, וודאי שאין צורך לתת לזה להשפיע על מערכת היחסים שלכם.

מה את מוכנה לעשות כדי לעצור בעצמך כשאת מתחילה להתעצבן?      

חשוב לקבוע לא רק כמה מעצבן הרגל מסוים, אלא להבין גם מה את מוכנה לעשות כדי להפוך את הדברים לנוחים יותר. לדוגמא: אם הוא לא הדיח כלים, החליטי אם את מאושרת עם כלים מלוכלכים בכיור, או שתדיחי אותם בעצמך ומצאי את הזמן לדבר איתו על חלוקה מאוזנת של תחומי האחריות ביניכם.

שיחות על ההרגלים

באופן נעים את יכולה להעלות לשיחה את התנהגויות בן זוגך ולהסביר שאת מוצאת חלק מהן מעצבנות מאוד. אתם יכולים לשוחח על השיטות הטובות ביותר עבורכם להתמודד עם המצב, במקום לנדנד לו כל הזמן ולנסות לשנות אותו. שיחה כנה תוביל לתכנית שתהפוך את חייכם לטובים יותר.

יש לזכור כי חיי זוגיות יכולים להיות מאתגרים, אך המפתח הוא תקשורת כנה. אם כל מה שבן זוגך עושה מעצבן אותך, יתכן שכדאי לך לבחון אם משהו עמוק יותר מתרחש, שלא טופל באופן משביע רצון.

 

 

לקריאה נוספת:

כיצד השימוש במדיה חברתית משפיע על מערכות יחסים ארוכי טווח ? מחקר בנושא פייסבוק ומערכות יחסים

מומחים סבורים שניתן להתאהב מחדש בבן הזוג – כתבה בנושא באתר nexאadventure      

כמחצית מהחתונות מסתיימות בגירושין
 - 7 דרכים להצלחת מערכות יחסים ארוכות טווח. מאמר בנושא באתר Psychology Today

Published on  December 18th, 2016